wifi zone
 
logo brochow
Rezerwacje 71 34 34 179
 
Artykuły filtrowane wg daty: marzec 2015
poniedziałek, 23 marzec 2015 19:00

List od rodziny Walterów i historia Hotelu Brochów

Potomkowie dawnych właścicieli folwarku na Brochowie odwiedzili nas wiosną 2014 roku. Teraz otrzymaliśmy list od Barbary Walter, córki ostatniego przedwojennego właściciela majątku. Wspomina w nim historię rodziny i zajazdu z budynkiem gospodarczym – dzisiaj to Hotel Brochów.

 

Po wizycie Walterów i otrzymaniu pierwszego listu rozpoczęliśmy z rodziną korespondencję. Wysłaliśmy m.in. stare zdjęcie zajazdu, na którym widać budynek gospodarczy – obecny Hotel Brochów – i zamek właścicieli majątku. Barbara Walter napisała: „Z przodu plecami do płotu można zobaczyć figurę. Jest to barokowa statua świętego Floriana, wykonana przez mistrza o nazwisku Urbański”.

 

Pani Barbara wspomina w liście, jak folwark przechodził w rodzinie Walterów z pokolenia na pokolenie. Pisze też, że pierwotnie dzisiejszy Park Brochowski wykonany był w stylu francuskim, a w XX wieku berliński architekt przeprojektował go na styl angielski.

 

Na podstawie wspomnień Pani Barbary Walter przybliżymy jeszcze nieco historię dawnego folwarku, w miejscu którego stoi dzisiejszy Hotel Brochów.

Dział: Aktualności