wifi zone
 
logo brochow
Rezerwacje 71 34 34 179
 
środa, 28 maj 2014 17:00

Rodzina Walterów odwiedziła Hotel Brochów

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pod koniec kwietnia odwiedzili nas potomkowie dawnych właścicieli brochowskiego folwarku. Obejrzeli wyremontowany budynek, Park Brochowski i zatrzymali się na chwilę w hotelu. Ale o tym, że to Walterowie, dowiedzieliśmy się dopiero z przesłanego kilka tygodni później listu.

 

Budynek Hotelu Brochów ma bogatą historię. Ziemia, na której dzisiaj stoi, należała dawniej do rodziny Walterów. Cały majątek jeszcze w 1834 roku przejął Heinrich Walter, a jego potomkowie byli właścicielami folwarku do 1945 roku. W budynku znajdowała się wówczas administracja. Sąsiadującym parkiem – dzisiaj Brochowskim – również opiekowała się rodzina Walterów, która w latach 60. XIX wieku nadała mu obecny kształt.

 

Pod koniec kwietnia dawny majątek Walterów odwiedzili potomkowie rodziny. Pani Barbara Walter z rodziną obejrzeli park, hotel i spichlerz, w którym powstaje restauracja. Po przerwie na herbatę ruszyli w dalszą podróż. O tym, że odwiedzili nas Walterowie, dowiedzieliśmy się dopiero później, z otrzymanego listu z podziękowaniami.

 

Pani Barbara Walter napisała między innymi, że byli zaskoczeni tym, że „dom inspektora, w którym znajdowała się dawniej administracja, wspaniale został wyremontowany". Wspomniała również, że w parku przy grabowym labiryncie znajdował się kiedyś ogród warzywny. A na koniec życzyła hotelowi wszystkiego dobrego.

 

Miło jest pracować w miejscu z taką historią i usłyszeć co nieco o jego korzeniach od potomków dawnych właścicieli.

 

Zapraszamy ponownie – tym razem nie incognito.

Czytany 2164 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 03 czerwiec 2014 21:37